Beperkende Overtuigingen Overwinnen II
Werken met overtuigingen is een boeiend maar ook uitdagende aspect van therapie of coaching. Belemmerende overtuigingen zijn vaak op jonge leeftijd ontstaan zijn en meestal onbewust. Mensen kijken door de bril van hun overtuigingen naar zichzelf, anderen en de wereld, en gedragen zich alsof deze overtuigingen waar zijn. Het opsporen, uitdagen en veranderen van sterke belemmerende overtuigingen is dan ook een vak op zich.
In de workshop Beperkende Overtuigingen Overwinnen I werden de basistechnieken hiervoor aangereikt. Workshop II is een voortzetting van deel I en gericht op mensen die zich verder willen bekwamen in het werken met overtuigingen. De stof van deel I wordt kort samengevat en uitgebreid met geavanceerdere vraagtechnieken en interventies.
In workshop I zagen we al dat succes in het overtuigingswerk (en therapie of coaching in het algemeen) wordt bepaald door een combinatie van goed rapport en goede techniek. Net zo belangrijk is echter je eigen (meta)overtuigingen als hulpverlener over het werken met overtuigingen. Hoe meer je gelooft dat jij belemmerende overtuigingen bij anderen kun opsporen en transformeren, des te groter de kans is dat dat ook gebeurt. Al je vragen, suggesties en interventies worden dan ondersteund en gekleurd door je eigen positieve overtuiging. Deze workshop is dan ook een kans om je eigen meta-overtuigingen (over het werken met overtuigingen) te toetsen en waar nodig bij te stellen.
Overtuigingen opsporen
Hiervoor gebruiken we technieken als:
- Indirect vragen.
- Analogieën en metaforen.
- Onwaarschijnlijke, humoristische of absurde stellingen.
- Onbewuste overtuigingen afleiden uit gedrag, reacties, keuzes.
- Incongruentie tussen verbale en non-verbale signalen waarnemen.
- Meta-overtuigingen identificeren.
Beperkende Overtuigingen Overwinnen
Voor het uitdagen en veranderen gebruiken we technieken als:
- Indirecte suggesties.
- Implicaties en vooronderstellingen.
- Incongruentie spiegelen en/of benoemen.
- Voortzetting taalacrobatiek (Sleight of mouth)
- De wondervraag toepassen op overtuigingen.
- Steunende meta-overtuigingen installeren.
- De Meta-YES /Meta-NO techniek.
- Geavanceerde uit hypnotherapie, NLP, EMDR en oplossingsgerichte therapie.
Alle onderdelen worden kort theoretisch verkend, voor de groep gedemonstreerd en met elkaar geoefend.
Resultaat
Na het volgen van deze workshop kunt u beter:
- Bewuste en onbewuste overtuigingen opsporen
- Diepgewortelde overtuigingen uitdagen en veranderen.
- Kernovertuigingen en meta-overtuigingen omzetten.
- Overtuigingenwerk integreren met je eigen vakgebied.
- Je eigen meta-overtuigingen toetsen en transformeren.
Praktische informatie
Datum: 3 & 4 september 2021
Locatie: Sociaal-cultureel centrum De Wiese, De Wiese 2, 3998 MD Schalkwijk
Tijden: 10.00-17.00 uur
Prijs: € 350,-
Trainer: Jos van Boxtel
Erkenning: NBvH: 12 PE-punten
Taal: Nederlands
Over de trainer
Sinds 2004 werk ik als hypnotherapeut in eigen praktijk en als trainer NLP, Hypnotherapie en Integratieve Psychotherapie bij diverse instituten. Naast mijn hypnotherapieopleiding volgde ik diverse trainingen in NLP, Neurosemantiek, EMDR en oplossingsgericht therapie. Ik verdiepte me in het werk van Robert Dilts en Michael Hall, beide autoriteiten op het gebied van overtuigingen. Het opsporen, uitdagen en veranderen van overtuigingen pas ik dagelijks toe in mijn eigen praktijk en ik geef het met veel plezier door in workshops en trainingen.